sToRm TeAm © Paylasmayı Sevenlerin Adresi
Forumumuzdan Daha iyi yararLanabiLmek İçin üye oLmaLısınız =)
sToRm TeAm... Smile
Forumumuzdan Daha iyi yararLanabiLmek İçin üye oLmaLısınız =)
sToRm TeAm... Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.stormteam.eniyiforum.net||qençLerin meqanı...||

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BÖLÜMLERİ

YazarMesaj
GamSeLimM

GamSeLimM

BÖLÜMLERİ Empty
MesajKonu: BÖLÜMLERİ   BÖLÜMLERİ I_icon_minitimeÇarş. Mayıs 06, 2009 1:16 pm

ÇOCUK GELİŞİMİ

Okullumuzun Çocuk Gelişimi Bölümünün amacı 0-6 yaş Çocukların kapsayan

Okul Öncesi Eğitimin kurumların yardımcı öğretmen yetiştirmektir.

Okulumuzun öğretim süresi 3 yıldır .lise 1 ve 2 sınıflarında çocuk gelişimi,Anne Çocuk sağlığı, Program ve yaratıcı çocuk etkinlikleri,

Çocuk Beslenmesi ,Çocuk ruh sağlığı ve Özel Eğitimi.derslerinin yanı sıra lise 2.sınıfta haftanın 1 günü lise 3.sınfta ise haftanın 3 günü O.Ö.E Kurumlarınındı staj yapmaktadır .

Okullumuzun Çocuk Gelişimi Bölüm öğrencilerinin gözlem ve uygulama yapmaları ve çevre ihtiyaçlarına cevap veren Uygulama Anaokulu bulunmaktadır.

Ayrıca bölümümüz üniversitelerin Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi Bölümlerine örgenci yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

TEKSTİL KONFEKSİYON

Okullumuzun Tekstil Konfeksiyon Bölümü 3 yıllı Eğitim veren örgencilerin hem mesleğe ,hem Üniversiteye,hem de hayata hazırlayan ve Tekstil sektöründe çalışmak üzerede ara eleman yetiştiren bir bölümdür .

Bolümüzün çevredeki sektörün ihtiyaçları doğrultusunda Kadın giysi tasarımı ile kalıp ve tasarımları darlına arılanmaktadır.

Bölüm öğrencileri Lise 1. sınıfta uygulama teknikleri dersi adı altında Eğitim alırken Lise 2. sınıfta geldiklerinde e ilgi ve yeteneklerine göre alan seçimi yaparlar.

Lise 2.sınıfta Eğitimini aldıkları alan ile birlikte temel tasarım,kalite kontrol ve üretim planlaması dersleri ile mesleki eğitimleri desteklenir .

Son Sınıfta gelindiğinde aldıkları dal eğitimine uygun olarak sektörde haftada 3 gün staj yaparlar. Örgencilerimiz mezun olduktan sonra Bölümleri ile ilgili 2 yılık Yüksek Okul Sınavsız geçiş hakkına sahiptir

İÇ MEKAN TASARIMI

Okullumuzun Haydar Akçelik Anadolu Meslek ve Kız meslek Lisesinde bulunan İç Mekan Tasarımı Bölümü’ne LGS Sınavları ile girilmektedir.

Türkiye’de eşine nadir rastlanan bir bölümdür.Bu bölümde standart meslek liselerinde farklı olarak sahip olduğu ders Müfredatıyla Üniversite düzeyinde eğitim verilmektedir.

Dört Yıllık eğitimin sürecinin ilk yılında İngilizce eğitimi verilerek İç Mekan Tasarımı Bölümü’nün evrenselliğine de dikkat çekilmektedir.

Bir Yıllık İngilizce eğitiminden sonra standart lise eğitimi programına geçilir,bu standart eğitimin ardından örgencilerin mesleki eğitim dersleri başlar.

Bu öğretimde İç Mekan Tasarımına yönelik Projeli ve uygulamalı öğretim sürecine geçilir. Öğrencilerin almış oldukları geniş eğitimin sonucu yapılan proje ve uygulamalı maketler oklu düzeyinde sergilenmektedir. Örgenciler son yıllarında haftada da 3 günlük staj sürecine geçerler.Bu süreçte almış oldukları eğitimin profesyonel iş verenler yanında işlevselliğe dönüştürülmektedir.Bu bölümün mezun olanlar tekniker niteliğine sahip olurlar.

Örgencilerin Meslek Eğitim sonrasında iki yıllık üniversitelere direk geçiş hakkına sahiptirler.Arıca yeteneklerine güvenen örgencilerin ÖSS Sınavlarına girip baraj puanına geçerek bu mesleğe yönelik yetenek sınavlarında yetenekleri sınanarak dört yıllık üniversitelere geçme hakkına sahip olurlar.

RESTORASYON

Okullumuz Restorasyon Bölümü,Okulumuzun Anadolu Meslek Lisesi Bünyesinde olup 1 yılı İngilizce hazırlık olmak üzere 4 yıllık eğitim –ögretim sürecini kapsamaktadır.
Restorasyon Bölümünü temel amacı ,inşaat sektörünün ihtiyacı olan restorasyon işlerinde çalışacak birebir uygulama yapacak ,yapıda ve eserede var olan sorunlara çözün getirecek ara eleman yetiştirmektir

Bölümümüz örgencileri Lise1 Sınıfta genel kültür derslerinin yanında mesleki resim, rölöve , malzeme bilgisi,teknik resim,fotoğrafçılık gibi temel meslek dersleri alırlar.

Lise 2 . Sınıfta ise el becerilerini güçlendirmek ve mesleki alışkanlıklar kazandırmak için haftada 14 ders saati atölye dersi görmektedirler .Bunun yanında rölöve ,keşif metraj gibi meslek dersleride görmektedirler .

Lise3 .Sınıfta ise örgencileri hayata ve mesleğe daha iyi hazırlamak amacıyla hatta 2 gün olmak üzere staj yaparlar.

Staj yerlerimiz. Genellikle Topkapı Sarayı Restorasyon ve Konservasyon müd. Eminönü Tarihi Çevre koruma Müd.ve Restorasyon işleri yapan özel inşaat firmaları.

Okulum uzundan mezun olan örgenciler.Üniversitelerin 2 yıllık Restorasyon Bölümlerine Sınavsız geçiş hakkına sahiptir.

http://wWw.sToRmTeAm.eniyifoRum.net

BÖLÜMLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası